Karlosův blogo všem co mám na srdci :))

Závislost na facebooku a sociálních sítí

Publikováno 05.01.2011 v 23:34 v kategorii Facebook, přečteno: 1590x

Dnešní mládež by si život bez počítače, internetu a facebooku nedokázala představit. Mnoho z nich trpí závislostí na tomto médiu, což je možné pozorovat při odtržení od tohoto média.
Facebook"Závislost na facebooku se projevuje stejnými příznaky, jako závislost na drogách", potvrdili vědci. Daily Telegraph zveřejnil zprávu, o tomto vědeckém výzkumu. Vědci zkoumali chování dobrovolníků, kteří měli na jeden den zakázáno navštívit toto médium (mimo jiné také sms, e-maily či twitter). Projevily se u nich typické symptomy pro kuřáky, pokoušející se přestat.
„Pozorujeme nejen psychologické symptomy, ale také fyzické,“ dodává doktor Roman Gerodimos z britské sekce tohoto mezinárodního výzkumu.
Výzkum ukázal, jak jsou lidé závislí na technologiích. Když si však na svoji „odpojenost“ někteří zvykli, začali podle vědců mnozí vnímat okolí daleko intenzivněji.
Jaký je Váš pohled na Facebook a jiné sociální sítě?

Komentáře

Celkem 7 komentářů

 • Fillda 06.01.2011 v 12:32 Facebook používám, slouží mi především pro komunikaci a sledování plánovaných akcí. Dříve jsem sdílel statusy kvůli každé blbosti. Teď přidám status jen zřídka. Facebook je teda pro mě dobrým pomocníkem, nemám důvod se ho vzdávat, ale kdyby to bylo nutné, nedělalo by mě to problém...


 • AnnElfwind 09.04.2011 v 22:59 Na FB chodím jenom kvůli tomu, že tam je gruppa povídkářky Minde. Kdyby tam nebylo tohle, tak tam nepáchnu ani kdyby mi za to platili. Facebook je zlo, které by se mělo vymýtit. Bohužel, to se asi nestane.
  Co se týče počítače, jako takového, obejdu se bez něj. I když je pravda, že ho mám zaplý vlastně celý den. No, holt si na něm pouštím hudbu, jako kulisu ke všemu, co dělám. a popravdě, bez počítače, na kterým se píše mnohem rychleji, než ručně, bych asi nikdy nepsala povídky, protože škrábat v ručně, na to bych neměla nervy.
  A bez internetu bych se nikdy nedostala k anime a manze a hlavně k yaoi a ke slashi. A to je něco, bez čeho si dneska život tak něják nedovedu představit. Je to mojí součástí.


 • Petr 16.05.2011 v 18:21 Neberte mne facebook to je nejlepší co muze bejt beztoho nemuzu zit pisu si tam suj život a závislej nejsem chodim na to jen rano a jak přidu ze školy a večer no nicdu psat status tak se tu mnejte.....


 • Strelec 24.05.2011 v 19:01 no tak nazdáár a pozdravuj pocesné jen sem hodím jeden dotaz lidi FCB není o tom kdo je a není zavyslej na FCB ale co tam odtoho čeka když tam bude 16h deně...


 • black beats studio 08.02.2012 v 09:43 chnu ani kdyby mi za to platili. Facebook je zlo, které by se mělo vymýtit. Bohužel, to se asi nestane.
  Co se týče počítače, jako takov


 • black beats studio 08.02.2012 v 09:44 na něm pouštím hudbu, jako kulisu ke všemu, co dělám. a popravdě, bez počítače, na kterým se píše mnohem rychleji, než ručně, bych asi nikdy nepsala pohttp://www.ukmonsterbeatsale.com/Pink-Monster-Beats-Studio-Headphones-p-75.html
  http://www.cheapdrebeatsshop.com/
  http://www.cheapdrebeatsshop.com/
  http://www.mydremonsterbeats.com/
  http://www.cheapdrebeatsshop.com/Wholesale-Red-Dr-Dre-Beats-Powerbeats-In-Ear-Headphones-with-ControlTalk-Outlet-p-35.html


 • <a href="http://www.drdrebeats-u 08.02.2012 v 09:44 nepsala povídky, protože škrábat v ručně, na to bych neměla nervy.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?