Karlosův blogo všem co mám na srdci :))

Uštkla mě zmije! Není to příjemné...

Publikováno 29.08.2011 v 13:43 v kategorii Z mého života, přečteno: 1042x

Stalo se tak v pátek, jsem na oslavě narozenin u kamaráda. Slavíme venku, popíjíme, je veselo. Později nás napadlo rozložit oheň, tak jsem se nabídl, že nasekám dříví. Jdu přes zahradu ke špalku se sekyrou, celkem vysokou travou. Najednou mě něco píchlo, uskočil jsem. I na to, že jsem měl celkem popito jsem to cítil. Poblíž měly hnízdo vosy, tak jsem si myslel, že je to práce nějaké rozzlobené vosy.
Sobota byla celkem fajn, krásné počasí, projížďka na kole. Píchanec vypadal jako od vosy, sem tam svědil, ale nic hrozného.
Zvláštní, že se ale projevilo až třetí den, v neděli. Po probuzení mě šíleně svědil až bolel kotník, který byl celý napuchlý. Podíval jsem se na kotník blíže a vidím 4 dírky. Po chvilce bádání na internetu nalézám fotografii zmije a zjišťuji, že sice má dva zuby, ale jaksi zvláštně rozdvojené, přesně tak, jaké mám stopy na kotníku. Dále jsem našel fotografii kotníku kousnutého od zmije a velice se podobal mému.
Podle informací, co jsem se na internetu dočetl zmije není tak jedovatá, jak si většina lidí myslí. Může způsobit smrt, ale většinou jen starým lidem, dětem a lidem s alergií. U mladých, zdravých lidí může maximálně snížit tlak, navodit kolaps a selhání ledvim, ale to je extrémní případ. Většinou rána jen hodně nateče a bolí.
Doufám, že mi kotník brzo splaskne, není to moc příjemné, navíc, když jsem teď bez auta a jsem odkázaný na nohy...
A co vy? Kousl Vás někdy nějaký had nebo něco jiného? :)

Komentáře

Celkem 5 komentářů

 • Jirka 30.08.2011 v 14:36 Mně kousla slečna do zadku ;)


 • jirka.oznamuje.cz 31.08.2011 v 11:17 U nás bylo vždy plno zmijí. Vím, že pokud se necítí v ohrožení, odplazí se velkou rychlostí. Proto jsem byl od malička učen, že musím v takových lokalitách dupnout, nebo podupat. Zmije to vycítí a zmizí.


 • jirka.oznamuje.cz 13.10.2011 v 09:47 co to tu je za spamerského dobytka?


 • Administrátor 13.10.2011 v 12:28 Více než 100 spamových zpráv bylo v systému odstraněno. Nyní se pracje na lepší captche.


 • http://kreditt3v7d.webgarden.cz/ 07.06.2016 v 18:48 pujcky online ihned dacice


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?