Karlosův blogo všem co mám na srdci :))

Statistiky a fakta Facebooku

Publikováno 31.03.2011 v 11:36 v kategorii Facebook, přečteno: 1226x

Přibližně před týdnem na internetu student Jean-Jacques Parys publikoval svoji univerzitní práci zaměřenou na infografiku sociální sítě facebook, která obsahuje mnoho zajímavých, někdy až zarážejících čísel.
Polovina aktivních uživatelů využívá Facebook denně a průměrný čas strávený na stránce je 45 minut! Na konci minulého roku bylo na Facebooku 60 miliard fotek. Průměrný uživatel má na Facebooku 345 přátel. Téměř 48% uživatelů ve věku 18-34 se jako první věc po ránu podívá na Facebook. Ze stejné skupiny se 28% na Facebook podívá na chytrém telefonu ještě dříve, než vstanou z postele! Číslo, které mě ale zarazilo nejvíce je, že nadpoloviční většina, 57% lidí, více s přáteli mluví online, než v reálu!
Opět mě tato čísla přivádí k otázce, proč se dobrobvolně okrádáme o čas? Proč necháváme "celý svět" nahlížet do svého soukromí a publikujeme své osobní fotografie? 57% lidí hovoří s přáteli více přes klávesnici, než osobně. Budou vůbec děti a madé generace umět mluvit a vyjadřovat se?
Moje rada zní: Omezte svůj čas strávený na facebooku (45 minut denně je teměř 12 dnů v kuse za rok)... Nesdílejte zbytečně každou hloupost nebo naopak nereagujte na všechny hlouposti publikované na facebooku. Nesdílejte své fotografie, ono se to může lehce otočit proti Vám. Mějte na paměti, že i když vaše data a fotky z Facebooku odstraníte, někdo jiný je už dávno může mít uložené ve svém počítači... Opravdu máte tři stovky přátel? Tomu se mi opravdu nechce věřit... Radši se běžte s těmi pár přáteli, co opravdu máte, projít ven, na pivo, projet na kole, na bruslích atd., ať to šokující číslo 57% alespoň trošku poklesne a ať ve stáří máte na co vzpomínat. Takže naposledy dnes využíjte facebook, klikněte na líbí se mi pod článkem a běžte ven, vždyť je tam tak krásně... :))

Komentáře

Celkem 3 komentáře

 • Mikee 31.03.2011 v 11:44 Hezky napsaný, 100% souhlasím!


 • AnnElfwind 08.04.2011 v 17:31 No, ty čísla jsou hrozný... Já osobně třeba na FB chodím jen za jedním účelem. Pokud se ve skupině povídkářky Minde neděje nic novýho, tak jsem na fejsu vlastně nejvíc půl minuty denně. :D Fotek tam mám pár normálních a vlastně ta skupina je jediný, proč tam chodím. :D
  Kdyby fejs nebyl, já osobně bych se bez něj docela dobře obešla.


 • dySmUgcgGgqwtQ 30.10.2012 v 18:59 Nemedchal bych to všechno dohromady. Když se pobodně zahlededm do daleke9 minulosti, odprade1vna majed lide9 potřebu uchove1vat informace, archivovat podobu sve9 doby, svfdch ze1žitků. Začalo to malove1nedm po jeskynedch, přes kamenne9 destičky jsme se dostali k papedru, ne1sledně k elektronicke9 formě, ktere1 se sama o sobě vyvedjed. Od disket a disků jsme pokročili k "cloudu", neboli informacedm ukle1danfdm na internet. A tak vznikly weby, blogy a pak jednoho dne Facebook. S archivaced nabytfdch informaced souvised i nutkave1 potřeba se o tyto informace podělit s ostatnedmi - sdedlet je. Videdm to na Nikolce, kterfd objeved sebemenšed kre1vovinu a hned mi jed mused uke1zat. Opět je tu vfdvoj doby a na jeho konci zase třeba ten Facebook, jako idee1lned ne1stroj na sdedlened.Dalšed potřebou je komunikace - samozřejmě je to nejlepšed tve1řed v tve1ř, ale už kdysi byl proble9m třeba s častfdm překone1ve1nedm delšed vzde1lenosti. Od kouřovfdch signe1lů jsme se dostali dlouhou cestou k telefonu a pak internetu, kde je hned několik komunikačnedch kane1lů a jednedm z nich je Facebook.Facebook tedy může pokrfdvat tve9 dalšed pudove9 potřeby, jako je to kouke1ned do zelenfdho. Můžeš je sice řešit telefonem a papedrem s tužkou, nicme9ně je to jen dalšed evoluce, ktere9 se nened nutne9 bre1nit. Předpokle1de1m, že člověk koukajedced z okna do zeleně bude daleko vedc v pohodě, když bude medt možnost kontaktu, ze1znamu a sdedlened, než ten, co bude ve sve9m bytě s oknem do zeleně izolovanfd.Socie1lned sedtě jsou přirozenfdm vfdvojem pudovfdch potřeb člověka. Teď je jejich boom, tak to mnozed použedvajed hlava nehlava jen pro ze1bavu. Však dředv se taky hre1ly dopisove9 hry, pak se blbnulo s telefonem, teď tu me1me internet. Nakonec to stejně člověka přestane bavit, dopisy pedše už jen pro svůj fačel, vole1 jen když potřebuje a i tu socie1lned sedť využije k fačelu, pro kterfd byla vynalezena. A abych zakončil myšlenku v pobodne9m duchu - chci svoje dedtka vidět sportovat, le9zt po stromech a běhat po venku. Ale když pak přijdou domů, ať si sve9 ze1žitky zapedšou někam do sve9ho koutku na internetu a poděled se o ně s ostatnedmi. Budou tvořit, komunikovat... lepšed než tupě zedrat na televizi, jak jsme to děle1vali my :) Samozřejmě to ale nesmed bfdt jedinfd způsob dome1ced ze1bavy, stavebnice a knedžky majed prioritu :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?