Karlosův blogo všem co mám na srdci :))

Spolupracuje Facebook s tajnými službami?

Publikováno 06.05.2011 v 12:52 v kategorii Facebook, přečteno: 407x

Facebook je fenoménem dnešní doby. V současné chvíli ho používá více než 650 milionů uživatelů po celém světě. Tito uživatelé dobrovolně sdílí všechna svá data jako jsou adresy, kontakty, vztahy, fotografie a jiné velice cenné informace. Neuvědomují si však, že tato data se někam ukládají a archivují...
Podle zastánců konspiračních teorií je však všechno úplně jinak. Facebook je prý nástroj amerických tajných služeb, která může díky této sociální síti sledovat internet v souvislosti s možnými teroristickými hrozbami.
Šéf WikiLeaks Julian Assange poskytl rozhovor listu Russia Today, ve kterém mimo jiné tvrdí, že Facebook a jiné velké internetové společnosti poskytují americkým tajným službám vyžadované údaje přímo, bez předchozího právního formálně-právního postupu, pomocí speciálního uživatelského rozhraní. Tyto služby prý tedy nejsou nijak omezovány v tom, která data získají.
Facebook je podle Juliana Assangeho "nejvíce znepokojující nástroj na špehování, jaký kdy byl vymyšlen". Největší sociální síť je podle něj "nejúplnější databází o lidech, jejich vztazích, jménech, adresách, lokaci, komunikaci a příbuzných". Samozdřejmě že policie a tajné služby mají své databáze, ale žádná z nich není tak obsáhlá jako je právě Facebook.
"Je to jednoduše tak, že špionážní služby jsou schopny vytvořit silný politický a právní tlak. Vyřizovat žádosti jednotlivě je drahé, proto byl celý proces zautomatizován,"  dodává zakladatel Assange.
Podle samotných uživatelů Facebooku sice nenakládá s některými daty uživatelů tak, jak by bylo žádoucí, ale spiklenectví s americkými tajnými službami naprosto vylučují.

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Toom 06.05.2011 v 14:51 Osobně mi je jedno, jestli si data z Facebooku můžou v CIA číst. Pokud se to tedy nezneužívá a využívá pouze k důležitým věcem...


 • ferratum 03.01.2013 v 10:44 to aEsdUodE: Nesouhlasím. Já mám ale naopak dobré zkušenosti s ferratum půjčkou.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?