Karlosův blogo všem co mám na srdci :))

Prezident Václav Klaus chatuje

Publikováno 24.11.2011 v 11:19 v kategorii Společnost, přečteno: 442x

Nejedná se samozřejmě o chat jaký znáte vy, ale o politickou diskuzi s běžnými uživateli. Na serveru Novinky.cz chatoval dnes od 10 do 11 hod.
Každý, i ten co nemá Václava Klause v oblibě, musí uznat, že je to chytrý člověk a dva tituly před jménem a dva za jménem nosí oprávněně. Politickou scénu moc nesleduji, dá se říci, že mě ani moc nezajímá. Občas něco o aktuálním dění zaslechnu v rádiu, novinách, nebo televizi. To je vše. I tak mě tato diskuze zaujala, líbí se mi, jak rychle a s přehledem dokáže na otázky prezident reagovat. Přikládám několik vybraných otázek.
EStracankova: vážený pane prezidente, myslíte si, že odstup států, které jsou v současné době zahlceny dluhovou krizí (Španělsko, Řecko, Portugalsko, Španělsko) by vyvolalo řetězovou reakci a tím odstup dalších členských států? Jakou budoucnost by pak mělo euro a jaké by pak byly další dopady v rámci dluhové krize?
"Nevím přesně, co znamená slovo odstup, ale jestli si tazatelka pod tím představuje odchod z eurozóny, pak si myslím, že klidný individuální odchod jedné či více zemí z eurozóny by žádným koncem světa nebyl. My jsme také zažili odchod země z měnové zóny, tehdy zvané Československo, a nic tragického se nestalo."
otazkyseznam: Dobrý den pane prezidente, chtěl bych vysvětlit, proč se státy nedohodnou, nezapnou tiskárny a nenatisknou si peníze, aby neměly takové dluhy. Děkuji Vám za odpověď.
"Natisknout peníze se určitě dá a v minulosti to mnohé státy opakovaně udělaly. Je známou věcí, že dluhy se dají nejlépe zlikvidovat inflací, což je ovšem řešení naprosto špatné. Dokud se dluhy splácejí, dělá to dlužník, to znamená ten, který dluhy zavinil, zatímco když vznikne inflace, dluhy splácejí všichni občané státu, ač s vytvořením dluhů neměli vůbec nic společného. Jako občan České republiky byste měl bojovat ze všech sil za to, aby dluhy nebyly umazávány inflací."
sajenkas: Váš názor na dostavbu Temelínské jaderné elektrárny...
"Radši jeden další Temelín než tisíce či desetitisíce solárních panelů nebo obrovských vrtulí hyzdících každý koutek naší krásné země. Stejně se obávám všech možných biopaliv a dalších "obdivovaných" tzv. obnovitelných zdrojů energie."
Další otázky jsou k na http://vipchat.novinky.cz/chat/01094-vaclav-klaus.html

Komentáře

Celkem 1 komentář