Karlosův blogo všem co mám na srdci :))

Pokrok umělé inteligence: soutěž riskuj vyhrál počítač

Publikováno 17.01.2011 v 18:21 v kategorii Stalo se, přečteno: 535x

Watson, výzkumné centum IBM představil stejnojmený superpočítač který dokáže porozumět otázkám, kombinuje schopnost rozeznávat lidskou řeč, mluvit lidskou řečí, učit se a absorbovat informace.
Jistě znáte televizní soutěž Riskuj!, která na českých obrazovkách běžela po dobu několika let. Hráči vybírají ze několika okruhů otázek, odpovídají a získávají body. Právě v této soutěži byl proti lidským (chytrým) protihráčům nasazen superpočítač Watson.
Superpočítač společnosti IBM je složený z téměř tří tisíc POWER7 procesorů a disponující 15 terabajty paměti. Programový systém dokáže t rozeznávat lidskou řeč, ale také mluvit lidskou řečí a učit se a absorbovat informace.
Pdívejte se na krátké video, jak soutěž probíhala.

Komentáře

Celkem 1 komentář

 • bFYKJvvnMqKJfy 01.11.2012 v 08:02 Nemysledm si, že nade1vky na tvoji adresu jsou prime1rně protdkuem použedve1ned tve9ho vlastnedho rozumu. Take9 tento čle1nek (a stovky dalšedch jinde) beru s rezervou. Ale nebudu se rozčilovat, kdo že to šedřed ty poplašne9 zpre1vy. Zave1ned to totiž snahou o cenzuru. Prostě je to alternativned informace, kterou si se1m vyhodnoť. Ale buď re1d, že jsou. Vlastned hlavu me1me pre1vě na to, udělat si vlastned ne1zor na informace, ktere9 kolem sebe me1me. A pokud někdo (bez ohledu na to, jestli me1 pravdu nebo ne) svfdm apelem nedejbože dose1hne omezened publikove1ned jakfdchkoli informaced, omezuje tedm me9 pre1vo použedvat vlastned hlavu. Buďme re1di za informačned porte1ly, ktere9 ještě nepodlehly pokrytecke9 politicke9, společenske9 a multikulti korektnosti.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?