Karlosův blogo všem co mám na srdci :))

Plýtvání státních peněz, státní zakázka webu ToJeCool.cz

Publikováno 27.03.2012 v 11:20 v kategorii Stalo se, přečteno: 665x

Středočeský kraj si nechal vytvořit zcela zbytečný web pro studenty ToJeCool.cz. Na tom by nebylo nic až tak neobvyklého. Ovšem firma, která web zpracovávala si za to nechala zaplatit 2 mil. Kč. Web má přitom hodnotu jen několik (ani ne desítek) tisíc. Smrdí tu něco?
Když se na to dívám, nevěřím svým očím. Na jednu stranu na nic nejsou peníze, na stranu druhou Středočeský kraj zaplatí neskutečně vysokou částku 2 mil. Kč za zcela zbytečný web pro studenty www.tojecool.cz. Tato informace pobouřila nejen ostatní tvůrce, kteří hodnotu webu odhadují do 10 tisíc korun.
Navíc je web postaven na redakčním systému Wordpress, který je ke stažení zdarma.
Není divu, že jeden z nich podal trestní oznámení, ovšem myslím si, že je bohužel bez šance. Papírově je jistě všechno v pořádku. Z recese se po několika dnech od spuštění tohoto webu objevila stánka www.tonenicool.cz, na které tvůrce demonstroval, že stránka se stejnými funkcemi jde připravit během několika dnů. Své náklady vyčíslil na 5220,- Kč.
Středočeský kraj dal až dva miliony korun za zbytečný web ToJeCool.cz. Dal je firmě s nejasnou vlastnickou strukturou, která byla nejspíš založena účelově a dva miliony tak nakonec určitě posloužily dobré věci. Aneb, jak se plýtvá penězi ve státní správě. (článek ToJeCool.cz za dva miliony ale vůbec není cool na Lupa.cz)
Jak situaci vidíte vy? Podělte se do komentářů. :)
Sdílejte tento článek...

Komentáře

Celkem 3 komentáře

 • RedGee 27.03.2012 v 18:33 Je to bordel, platím daně jako debil a potom si je někdo jen tak shrábne.


 • Copywriter 09.04.2012 v 13:28 Tohle je prostě jen další šmelina


 • Job nabídky práce 27.09.2012 v 09:37 Vždycky se kradlo a krást se bude, co s tím dělat...


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?