Karlosův blogo všem co mám na srdci :))

Jak naladit kytaru?

Publikováno 28.05.2012 v 12:12 v kategorii Jak na to, přečteno: 1634x

Způsobů jak naladit kytaru existuje hned několik. Začátečníkům se sice může zdát ladění těžké, není tomu tak... V článku Vám předvedu i opravdu jednoduchý způsob, který zvládne opravdu každý :))
Vycházíme z toho, že na několika místech kytary je možné zahrát stejný tón. Problém ovšem je, že první struna (E) musí být naladěná, což může dělat začátečníkům problém.. Předpokládá už zkušeného kytaristu, který tuto strunu samostatně podle sluchu naladí. Následně pokračujeme další strunou, kde ladíme stejný tón, uchytíme jej ale na 5 pražci. Jakmile zní obě struny stejně, je naladěno a pokračujeme dál. Stejným způsobem pokračujeme i na dalších strunách. Na třetí struně je tón E na 4 pražci, čtvrté struně a pátém pražci, páté struně a pátém pražci a šesté struně a pátém pražci. Tento způsob ladění kytary je nejčastější, ovšem ladění pomocí vlastního sluchu může dělat mnoha lidem problém, proto Vám ukáži způsob, který je daleko snažší. Ladění pomocí online ladičky.  Zpěvník s akordy Brnkni.cz přidal na své stránky novou službu - online ladička kytary. Pomocí této ladičky naladíte kytaru opravdu snadno a rychle: 
 1. Připojte vaši elektrickou kytaru do mikrofonního vstupu, pro akustickou kytaru použijte mikrofon.
 2. Brnkněte na jednu strunu a sledujte ladičku. Ladička Vám ukáže jaký zní tón, a jak moc jste pod/nad tónem.
 3. Během chvilky máte kytaru naladěnou.
(Chvilku mi dělal problém ukazatel, který lítal sem a tam, ale po vyměnění mikrofonu a "zesílení" kytary už bylo vše v počádku) Snad jsem Vám návodem alespoň trošku pomohl. :)

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?