Karlosův blogo všem co mám na srdci :))

Jak efektivně pracovat (studovat)

Publikováno 09.03.2011 v 14:38 v kategorii Jak na to, přečteno: 682x

Připravil jsem pár tipů, jak na to, aby vaše práce byla efektivní, rady jak efektivně pracovat, jak si zorganizotat si čas.
Po delší odluce pro Vás mám další článek. Tyto tipy jsem si sepsal již před pár lety, když jsem se připravoval na zkoušku dospělosti - maturitu. Bylo to tak, že jsem jako všichni ostatní učení k maturitě odkládal dál a dál, ale maturita se blížila blíž a blíž. Až teprve když začal svaťák nám všem došlo, že je nejvyšší čas, abychom se začali učit. Jenže jak na to, když všude už jsme to zapomněli jak se to dělá. Naštěstí jsem studoval obor IT a s většinou odborných znalostí jsem na tom byl lépe než učitelé (ano, učitelé, nejsou to profesoři jak jsem často slýchával). Nejobtížnější tedy pro mě bylo naučit se 25 témat Českého jazyka (tedy spíše literatury, při zkoušce se na český jazyk ani nedostalo...) Do dneška si pamatuji svoji otázku číslo 8 s názvem "Úsměv, smích a výsměch v boji proti zkostnatělosti, pokrytectví a zpátečnictví", ona sama o sobě ta otázka nebyla tak špatná jak se podle názvu může zdát. Ale to už jsem trošku odběhl od tématu. Přišel tedy svatý týden a já si stanovil několik pravidel pro co nejefektivnější a práci a skutečně mi hodně pomohly. Musíte být ale důslední!
 1. FACEBOOK - podívejte se co je nového, ale nic nepiště, nepřispívejte, nekomentujte. Jen se ujisťete, že víte o všech novinkách a nebude tedy během práce potřeba někam odskakovat a kontrolovat aktuality.
 2. Určete si cíle a vytvořte si tzv. to-do list a do něj si napište konkrétní povinnosti, které chcete zvládnout, jakmile je zvládnete, dopřejte si volno. Navíc je zábavné odškrtávat si, co jste již udělali. :))
 3. Buďte v klidném prostředí. Jestli je někdo závislý na internetu jako já, běžte od PC co nejdál, aby vás při práci nerozptyloval. Například já studoval venku na terase.
 4. Vypnout ICQ - pokud máte nepřekonatelný pocit na ICQ být, změnte stav na neviditelný pro všechny a vypněte zvuky.
 5. Dodělat práci do konce. Čím déle pracujete, tím více věcí děláte automaticky a rychleji.
 6. Pracujte jen tu část dne, kdy vám vadí nejméně. Mě se nelépe studovalo k vešeru, ale to záleží na každém z Vás. Když čas začíná tlačit, tak pracujte celej den. :D
Tak to je pár bodů, které je dobré dodržovat, pokud vás napadnou další, podělte se s námi v komentářích. Jen ještě dodám, na maturitu jsem se učil pouze o svatém týdnu, stanovil jsem si tyto pravidla a hlavně jsem je důsledně dodržoval. Nakonec jsem maturitu udělal s vyznamenáním.

Komentáře

Celkem 5 komentářů

 • Tiskar94 09.03.2011 v 20:38 To se lehko píše, lehko čte, ale hůře provádí :))
  No já jsem taky zvědavý za dva roky na maturitu.


 • Karlos 10.03.2011 v 22:16 Nejtěžší je se k tomu učení/práci vůbec dokopat. :)


 • markéta 14.03.2012 v 13:35 Nejlepší způsob učení je chodit po místnosti nebo bytě, říkat si učivo nahlas a vždycky si to v hlavě představit:)


 • kxSnHHheAjbL 17.08.2012 v 23:09 Petra / je1 vim,a zedtra myslim,jsi ředkala taky,nebo prostě ve čtvrtek,ale je1 bych chtěla ree1l ,ty ale asi neme1š če1sek,viď?:(Eva Aichmajerove1: Je1 jsem pohpocila, že ree1l, ale neme1m čas ani na sve9 stare9 pře1tele, natož na někoho nove9ho:-(


 • KJwntYxtFhNm 19.12.2013 v 20:58 napsal:Dobrfd den,Na uvedenfd mail bylo odesle1no heslo 26.9.2012 a 5.10.2012. Jedinfd důvod proč nrlieazodo, co mě teď napade1 je, že byla plne1 schre1nka. Zkusedm poslat ještě jednou a když ani pak nedorazed, tak napište a domluvedme se jinak .


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?