Karlosův blogo všem co mám na srdci :))

Fotíte rádi? Vydělávejte focením pro fotobanky!

Publikováno 27.02.2012 v 00:00 v kategorii Foto, přečteno: 647x

V minulém příspěvku jsem se pochlubil, že jsem si koupil fotoaparát Canon 550D. Při procházení internetových stránek a fór jse se dočetl o zajímavém způsobu, jak si pomocí fotoaparátu a pomocí koníčku ve focení přivydělat pár korun. Řešením jsou Fotobanky.
Nejprve si řekneme, co to ty fotobanky jsou. Fotobanky jsou internetové portály, které nabízejí za určitý poplatek kvalitní fotografie. Využívají je například noviny, časopisy, internetové servery a jiné k ozdobení svých článků. Fotobance zaplatí dejme tomu 20Kč za obrázek a získají licenci na užití obrázku ve svém médiu. Vy jako autoři obrázku získáte provizi...
Při procházení diskuzních fór jsem vyhodnotil, že z hlediska výnosu je nejvýhodnější fotobanka Shutterstock, kde jsem se rozhodl zaregistrovat. V budoucnu možná vyzkouším i jiné, začnu ale zde.
Shutterstock
Hned při registraci po mě chtěli ověřit identitu nahráním dokladu. Zkusil jsem nahrát vyfocený řidičák, bohužel to neprošlo. Vyfotil jsem tedy svoji občanku. Jistě se nemusím obávat zneužití, ale pro jistotu jsem důležitá čísla rozmazal, aby nebyla čitelná.
Tradá! Po třech dnech mi přišel email že mě v systému schválili. Postoupil jsem ke kroku dvě: Musím nahrát deset svých nejkvalitnějších fotek. Když jich z toho 7 zamítnou, musím čekat měsíc na další pokus, v opačném případě můžu nahrávat bez omezení.
Jdu tedy pořídit nějaké snímky, držte mi palce. :) 

Komentáře

Celkem 5 komentářů

 • DevMond 28.02.2012 v 13:34 Už jsem o fotobankách slyšel a přemýšlel, že to vyzkouším. Asi jsi mě přesvědčil. :D


 • Copywriter 09.04.2012 v 13:56 A výdělek už nějaký byl?


 • Karlos 19.04.2012 v 10:59 No zatím nebyl, zatím se snažím zdokonalit ve focení. První várku fotek mi zamítli... :(


 • Petr Václavek 04.10.2013 v 09:50 Pokud přemýšlíte o vydělávání na fotobankách, mrkněte se na http://fotobanky.cz tam najdete asi nejvíce informací.


 • iunk1P4SKRmd 19.12.2013 v 18:12 pelas dfavidas: isto ne3o tem nada a ver nem e9 parecido com o que eu fiz para ir ao Campus Party, em Fevereiro. c9 uma coisa oraignil, e (ate9 onde eu sei) nunca foi feito nada semelhante na


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?