Karlosův blogo všem co mám na srdci :))

Dvacet let můžeme telefonovat bez drátů

Publikováno 13.09.2011 v 10:29 v kategorii Zajímavé, přečteno: 399x

Je tomu přesně dvacet let od doby, kdy se v České republice objevila první komerční mobilní síť: Eurotel. Tehdejší mobilní zařízení i telefony byly extrémně drahé a mohli si je dovolit pouze milionáři.
Díky drahým přístrojům a hlasovým službám (pouze telefonování) služba nebyla příliš rozšířená a po třech letech v roce 1994 mobily využívalo pouze necelých 28 tisíc zákazníků. Pro představu: první nabízený mobilní telefon vážil 4,5 Kg a měl v sobě zabudované telefonní číslo, SIM karty tehdy ještě neexistovaly.Tarif se 150 volnými minutami vyšel zákazníka na zhruba tři tisíce korun. Muselo se přitom platit nejen za odchozí, ale i příchozí telefonáty...

Komentáře

Celkem 3 komentáře

 • jirka.oznamuje.cz 17.09.2011 v 18:04 Tu ,,VYSÍLAČKU" si kupodivu pamatuji


 • Karlos 20.09.2011 v 09:39 Tak to já si nepamatuji. :D Ikdyž jsem byl celkem moderní a první mobil, cihlu Alcatel jsem měl už v roce 97 :)


 • 8qc8qt91EYKY 20.12.2013 v 00:29 Hola a todos los fane1ticos del Patio de Ruddy,espero que como yo ustedes tabiemn se sientan felices y orgullosos de lo que este proyecto comunitario ha logrado hacer para todos los que nos sentimos parte de el,estamos agradecidos a una figura como Ruddy,que gracias a su carisma,entrega y profesionalidad nos ha robado el corazon de todos,haciendonos pasar momentos inolvidables y divertidos,gracias Ruddy por estar ahi y por todo lo que nos transmites en cada espectaculo y en cada presentacion,te necesitamos no solo en tu gran Patio,sino,en muchos patios mas hasta en el de la casa de cada uno de nosotros que te seguimos y te disfrutamos,sigue triunfando asi,te esperan muchos logros mas,y ahi estaremos apoyandote,gracias por existir,que viva el Patio de Ruddy y todos los que trabajan en e9l.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?