Karlosův blogo všem co mám na srdci :))

Banky bez poplatků: Fio vs. mBank

Publikováno 09.12.2011 v 13:52 v kategorii Finance, přečteno: 799x

Svěřte nám své peníze a plaťte nám za to. Asi tak fungují běžné účty bank. Svěříme své finance bance, která s nimi obchoduje a navíc po nás chtějí, aby jsme jim za to platili. Proč?
Proč píši tento článek? Jako každý měsíc mi přišel výpis z účtu České Spořitelny. Výpisy moc nesleduji, jen se vždy podívám na konečný zůstatek a pokud to "tak nějak" sedí, zařadím výpis mezi ostatní. Včera jsem však tyto výpisy procházel a zarazila mě jedna položka: "Vedení účtu: 228,-Kč". Vůbec nechápu, proč mi tato banka strhává tolik peněz za to, že jsem jim svěřil své peníze, na kterých oni bohatnou. Kvůli tomu jsem hledal náhradu za tuto banku a dle mého názoru mezi nejlepší banky aktuálně patří:
mBank
Pro: Vedení účtu, internetové bankovnictví, VISA a 3 výběry z libovolného bankomatu ZDARMA (dá se říci vše zdarma).
Proti: Málo poboček, u firemních účtů 3,-Kč za odchozí položku do jiné banky (což se dá přežít).
FIO Banka
Pro: Stejně jako u mBank, téměř vše zdarma (zdarma i u firemních účtů).
Proti: Výběr z bankomatu ČSOB 6,-Kč / ostatní bankomaty 30,-Kč (10 výběrů z bankomatů Pharro Zdarma).
Takže až budu mít chvíli čas, zajdu do ČS zrušit účet a do jedné z výše uvedených bank účet založit. Jsem si jistý, že mě budou přesvědčovat a nabízet lepší ceny ať zůstanu, já jsem ale rozhodnutý... Za to, kolik mi účtem proteklo peněz mi měli nabídnout lepší podmínky už dávno.
Jak jste na tom vy? Jaké platíte poplatky ve své bance? Podělte se o váš příspěvek v komentářích. :)

Komentáře

Celkem 7 komentářů

 • Křesťan 10.12.2011 v 19:40 Abych řekl pravdu,nesleduji položky. Stejně jako ty juknu na poslední částku, tedy zustatek.


 • Toom 11.12.2011 v 16:20 Mám mBnaku a nemůžu si stěžovat :)


 • Tukan 14.01.2012 v 19:01 Mám účty u obou a v pohodě. Akorát mBank ty 3 výběry zdarma podmiňuje určitým obratem v platbách. Ale to je pakatel.


 • FBtQSlhxUdGoohDH 31.01.2013 v 07:51 Zneužedve1ned bankovnedch ptopalků za předchozed platby: obecne9 principy vs. detailned regulace Konkre9tně v předpadě banky a vedened fačtu: Pakliže banka dopusted, aby jejedho klienta poškozovaly třeted osoby posedle1nedm minime1lnedch če1stek, resp. pokud klientovi nede1 možnost takove9to platby odmedtnout a fačtuje mu za ně přesto ptopalky, v jejichž důsledku utrped čistou finančned ztre1tu, pak banka nejenže neplned v dobre9 vedře smlouvu, ale ste1ve1 se komplicem" one9 třeted osoby, ktere1 se klienta snažed cedleně poškodit. Implicitned podmednkou smlouvy totiž nepochybně je to, že banka bude klientův fačet ře1dně spravovat a vynaložed ne1ležitou pe9či, aby zamezila fatokům třetedch osob na jeho konto. Pakliže mi banka neze1visle na me9 vůli na konto připisuje haledřove9 če1stky posedlane9 třetedmi osobami a fačtuje si za každou takovou operaci několikakorunove9 ptopalky, pak nejedne1 s pe9čed ře1dne9ho hospode1ře, nfdbrž zneužedve1 na můj fakor mezeru v textu smlouvy. Banka si tu fačtuje ptopalky za něco, co celkově z klientova hlediska nened službou ( goods"), nfdbrž fajmou ( bads").www.leblog.cz/?q=node/289


 • kakadua 05.11.2013 v 20:19 Čes. spořitelna? Dostávám důchod 8000,odesílají mi 3stálé platby 2x výběr z bankomatu a strhávají si 170Kč,zašla jsem zrušit účet a poplatky mi snížili na 45, ale po pár měsících mi navýšili na 190Kč, proto odcházím


 • 437NKoRboozE 19.12.2013 v 19:54 The Ships's Voyages I think technological know-how just csuaes it to be even worse. Now there's a channel to under no circumstances treatment, now there is not going to be a prospect for them to find .


 • khalifa 22.03.2017 v 08:03 Jste podnikatel nebo žena? Potřebujete finanční prostředky na založit svůj vlastní podnik? Potřebujete úvěr uhradit svůj dluh nebo platit své účty, nebo začít dobrý obchod? Potřebujete finanční prostředky na financování svého projektu? Nabízíme zajištěné úvěrové služby libovolného počtu a kdekoliv na světě pro (jednotlivce, firmy, nemovitostí a právnických osob) na naší výborné 2% úrokovou sazbou. Pro aplikace a více informací odeslat odpovědi na následující e-mailovou adresu: (khalifafinancialcompanies@outlook.com nebo khalifafinancialcompanies@gmail.com)

  Děkuji,
  Khalifa STEVE.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?